Gniezno – miasto poetów

Nie tylko Wrocław, Kraków czy Gdańsk są miastami poetów. Do tego miana aspiruje także mniejsze od wymienionych Gniezno. Dlaczego? A choćby dlatego, że w Gnieźnie swoją siedzibę mają wydawane w papierze i posiadające swój portal „Zeszyty Poetyckie”. Właśnie z „Zeszytów” – via Salon Kulturalny – dotarła do mnie informacja, którą zamieszczam poniżej, o spotkaniu z czterema poetami, festiwalu literackim i konkursie na debiut:

„Zeszyty Poetyckie” oraz Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zapraszają na spotkanie autorskie pod nazwą Poeci spoza „legendy upadku". Wystąpią: Dawid Jung, Jerzy Kałwak, Maciej Krzyżan i Krzysztof Szymoniak. Spotkanie odbędzie się w środę, 28 lipca o godzinie 18.00 w Bibliotece przy ul. Staszica 12A w Gnieźnie.

Podczas spotkania autorskiego czterech poetów nastąpi również zapowiedź i prezentacja programu festiwalu literackiego PRETEKSTY 2010 – GNIEZNO MIASTO POETÓW, który odbędzie się 1 i 2 października 2010 roku. Organizatorzy i partnerzy przedsięwzięcia pragną przypomnieć, że tegoroczne spotkanie poetów podczas festiwalu powiązano z promocją dwujęzycznej antologii ZP/OFF_PRESS (w której publikują m.in.: Tkaczyszyn-Dycki, Wiedemann, Grzebaski, Honet, Suska i inni) oraz ogólnopolskim otwartym konkursem na debiut literacki o Nagrodę im. Andrzeja Krzyckiego. Konkurs jest przeznaczony dla autorów przed debiutem książkowym, którzy do 31 grudnia 2010 r. nie ukończą 30 roku życia. (Szczegóły na: http://www.zeszytypoetyckie.pl/)

Nagrodą w Konkursie jest publikacja zwycięskiego zestawu w postaci książki. Jury w składzie: Krzysztof Kuczkowski (redaktor naczelny „Toposu”) – przewodniczący, Krzysztof Szymoniak (UAM), Dariusz Dziurzyński (UW), Marcin Orliński oraz Dawid Jung (redaktor naczelny „Zeszytów Poetyckich”) dokona oceny przysłanych prac.

Komentarze