Jesteś przed debiutem? Szykuj tomik!

Z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku otrzymałem dwie książki poetyckie: „Przewodnik dla nieprzygotowanych” Jacka Kaweckiego i „Separatum” Piotra Mosonia. A do książek dyrektor MDK Elżbieta Kwiatkowska dołączyła miły list, w którym zaprasza mnie na Różewicz Open Festiwal.

Obaj wymienieni poeci byli zwycięzcami dwóch kolejnych edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza, organizowanego przez radomszczański MDK. Główną nagrodą było wydanie tomiku poetyckiego. W przypadku Kaweckiego był to właśnie „Przewodnik dla nieprzygotowanych”, w przypadku Mosonia – „Separatum”.

Pierwszego dnia wiosny, czyli w Światowy Dzień Poezji, zostanie ogłoszona trzecia edycja konkursu. To konkurs adresowany do autorów, którzy są przed debiutem książkowym. Szczegóły konkursu nie zostały jeszcze podane, ale piszę o tym już teraz, żebyście się mogli przygotować. Rozstrzygnięcie nastąpi pewnie po wakacjach, podczas Różewicz Open Festiwal. Patrząc zaś, jak wydane zostały obie książki, a zwłaszcza „Separatum”, powiem Wam, że warto spróbować.

A trzymać po raz pierwszy w ręku własną książkę... Cóż, dla piszącego niewiele jest bardziej ekscytujących rzeczy na świecie.

Komentarze